Den otců slaví úspěchy. Jen na Tátafest v Praze dorazilo až 3000 lidí.

24.06.2015 16:28

Oslavy Dne otců si v ČR velmi rychle nachází své místo. Neformální happening Tátafest se letos 21. června konal po celé ČR. Jen v Praze dorazilo kolem 3000 návštěvníků. Obrázek o skvělé atmosféře si můžete udělat v naší fotogalerii.

 

V pestrém programu nechyběl koncert Lenky Dusilové a její Baromantiky,  workshopy, taneční vystoupení a další lákadla pro táty a jejich rodiny. Pro milovníky adrenalinových sportů byla k dispozici lezecká stěna. V letošním roce se Tátafest také poprvé konal ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR. Speciálním tématem letošního Tátafestu byla podpora pěstounské péče a kampaně „Hledáme rodiče“.

 

 

Akce se konala pod záštitou: 

Mgr. Michaely Marksové, ministryně práce a sociálních věcí
Ing. Radka Lacka, radního hlavního města Prahy
Mgr. Jana Čižinského, starosty městské části Praha 7

 

Výběr mediálních ohlasů:

  • Relax - Lidovky.cz - Táta jako most do života. Co dítěti přináší otec? - Třetí červnová neděle je vyhrazena otcům, kteří tento den slaví svůj svátek. Proč je oslavovat? Třeba proto, že své potomky vychovávají úplně jinak než matky. A pro děti je to velmi důležité. Život se totiž spíše podobá času strávenému s otcem, je namáhavý a plný překvapení. Psychologové říkají, že otec je pro dítě „mostem do společnosti“.
  • Aktuálně.cz - Chlap na mateřské? Už neplatí, že děti hlídají jen bačkorové Rozhovor s jedním z organizátorů Tátafestu a psychoterapeutem Karlem Fišerem o tom, proč by otcové měli mít svátek a proč je důležité, aby se aktivně věnovali svým dětem.
  • Deník.cz - I tatínci mají nezastupitelnou roli, připomněl dětem zlínský Tátafest - Děti ve Zlíně v neděli oslavovaly Den otců. Občanské sdružení Kamarád-Nenuda ve spolupráci s Baťovým institutem a Krajskou knihovnou Františka Bartoše k příležitosti Dne otců připravili akci Tátafest. Zábavný program si v Baťově Institutu nenechaly ujít desítky rodin.
  • Dobrý den.cz Role otců ve výchově. Děti potřebují tátu, nejsou jenom maminek - Z minulosti, a není tomu tak dávno, si pamatujeme otce jako chlapa s tvrdou rukou. Co řekl, to platilo, i když to byl třeba nesmysl. Nikdo, včetně manželky, si nedovolil odporovat. Byl hlavou a živitelem rodiny, podle nějž se řídil život v domácnosti.
  • Novinky.cz - Tátafest přinese návštěvníkům zábavu i volné vstupy navýstavy - Třetí červnová neděle již tradičně patří otcům. Ve světě se Den otců slaví již přes sto let a v našem kalendáři si v poslední dekádě i díky Tátafestu nachází své stálé místo. Letos touto oslavou v neděli 21. června ožije i 14|15 BAŤŮV INSTITUT ve Zlíně.
  • Menstyle.cz - Soutěž o Tátovu bednu a nedělní Tátafest - Tátové jsou různí, ale jedno mají společné – svým dětem chtějí být ochránci, učiteli i parťáky pro hru. U příležitosti blížícího se Dne otců přichází Dove Men+Care s projektem Tátova bedna, který nabídne všem tátům originální nápady na zábavu, poznávání i starostlivou péči. Obsah Tátovy bedny bude až do neděle 21. června postupně odhalován na facebookové stránce Dove Men+Care, kde se zároveň tatínkové mohou podělit s ostatními o své zkušenosti, poznatky i tipy.