Letos budou na Dni otců i tygři aneb Tátafest 2013

13.05.2013 17:54

Tátafest – každoroční happening u příležitosti Dne otců - se letos uskuteční v neděli 16. června 2013. Stejně jako v loňském roce se i letos na výzvu organizátorů zapojí do oslav svátku tátů řada míst v celé zemi.

 

 

Tátafest v České republice je pořádán od roku 2007. Myšlenka oslav a vůbec rozšíření povědomí o Dni otců vznikla v Lize otevřených mužů (LOM) – organizaci pro muže, kteří chtějí zvýšit kvalitu svého života. Od roku 2012 na organizaci Tátafestů v celé ČR spolupracuje Unie center pro rodinu a komunitu. Veškeré informace a programy jednotlivých měst naleznete na webových stránkách www.tatafest.cz.

 

Na letošním Tátafestu bude také představen další společný projekt LOM a Unie center pro rodinu a komunitu nazvaný "Tátové vítáni", jehož cílem je zavést značku kvality pro zaměstnavatele státního, občanského i neziskového sektoru. Značka se začne udílet na Den otců u příležitosti Tátafestu v roce 2014. Zároveň bude probíhat na různých sociálních úrovních kampaň „Fandíme tátům“, podporující aktivní otcovství.

 

Tátafest Praha 2013 – to je odpoledne s koncerty, divadlem, tvořivými a sportovními dílnami pro všechny táty, jejich děti, ženy a přátele. Happening se koná v neděli 16. června 2013 od 14 do 18 hodin v parku Parukářka. Těšit se můžeme mimo jiné na koncert legendární kapely Laura a její tygři, divadlo, kreativní dílny, sportovní aktivity, stánky s kvalitním občerstvením a improvizovanou hospodu jako místo setkávání. Vstup na akci je zdarma, součástí programu bude tombola o atraktivní ceny.

 

Program – park Parukářka 14:00 – 18:00 – vstup zdarma:

 

14:00 – zahájení, úvodní koncert (překvapení)

14:30 Squadra Sua - divadlo

15:45 Mirek Kemel - koncert

16:00 AneboAfro - koncert

16:45 vyhlášení tomboly

17:15 Laura a její tygři - koncert

 

celé odpoledne budou probíhat sportovní aktivity /lezecká stěna, bunjee lano/, workshopy /Drum Circle, Paletky, Výtvarniště/, bude připraveno originální občerstvení, bohatá tombola a mnoho dalšího.

 

Co je Den otců?

Den otců je svátek, který se již i u nás pomalu dostává do obecného povědomí. Pochází z USA a s nápadem na jeho vznik přišla žena - Sonora Smart Dodd, jejíž otec – vdovec se staral o pět dětí. Poprvé se tento svátek slavil v roce 1910. Dnes se tento svátek slaví nejen v USA, ale i v Evropě. V kalendářích je možno svátek najít vždy třetí neděli v červnu.

 

Žijeme ve společnosti, která si začíná všímat otců. Média i neziskové organizace věnují pozornost mužům u porodu a jejich péči o malé i velké děti. Den otců je jednou z možností, jak téma aktivního otcovství ještě více zviditelnit“, Martin Jára, ředitel LOM.

 

Kontakty:

servis pro novináře: Karel Fišer, tel.: 603 290 520, Email: k.fiser@email.cz

weby: www.tatafest.cz, www.ilom.cz, www.uniecenter.cz

Facebook: https://www.facebook.com/TataFesT