Tátafest 2014: TataBojs, Táta roku i značka Tátové vítáni

08.04.2014 18:14

Tisková zpráva - 8. dubna 2014

Liga otevřených mužů a Unie center pro rodinu a komunitu prosazují aktivní otcovství a Den otců v ČR.

 

Třetí červnová neděle již tradičně patří otcům. Ve světě se Den otců slaví již přes sto let a v našem kalendáři si v poslední dekádě i díky Tátafestu nachází své stálé místo. Letošní již 8. ročník Tátafestu se uskuteční v neděli 15. června 2014 od 14 do 19 hod. v pražském parku Stromovka - v prostoru u restaurace Šlechtovka.  Akce pořádaná Ligou otevřených mužů a Unií center pro rodinu a komunitu je určená především mužům – otcům a je zdarma přístupná pro širokou veřejnost. V pestrém odpoledním programu najdeme koncerty kapel Lakomé Barky a TataBojs nebo workshop bubnování, pro milovníky adrenalinových sportů bude k dispozici lezecká stěna, pro všechny pak stánky s klasickým i netradičním občerstvením, knížkami a mnoho dalšího. Více informací najdete na webu www.tatafest.cz

 

Nově se na letošním ročníku Tátafestu představí dva projekty LOM a UC;  v průběhu odpoledne bude předávána unikátní značka „Tátové vítáni“ zaměstnavatelům podporujícím aktivní otcovství svých zaměstnanců, a také ocenění „Táta roku“ pro tátu s příběhem, kterého nominují jeho blízcí, spolupracovníci, zaměstnavatelé, rodinná centra apod. Více informací na www.tatovevitani.cz.

 

 „Chceme upozornit na to, že otcové jsou důležití pro děti, rodiny i společnost. A že si zaslouží svůj svátek.“ (Martin Jára, ředitel LOMu)

Tátafesty se stejně jako v minulých letech budou konat na řadě dalších míst v celé ČR (např.: v Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci, Dobrušce) všechny informace a programy najdete na webových stránkách www.tatafest.cz.

 

„Den otců je svátek, který se již i u nás dostal do obecného povědomí.  Pochází z USA a s nápadem na jeho vznik přišla žena - Sonora Smart Dodd, jejíž otec – vdovec se staral o pět dětí. Poprvé se tento svátek slavil v roce 1910. Dnes se slaví nejen v USA, ale i v Evropě, vždy třetí neděli v červnu.“

 

kontakt pro novináře:

Karel Fišer, m:  603 290 520, e: karel.fiser@ilom.cz

                                                                                    

weby:

www.tatafest.czwww.ilom.czwww.uniecenter.cz

 

Facebook:

https://www.facebook.com/TataFesT?fref=ts