Tátafest 2015: Lenka Dusilová, Aneboafro a jiná lákadla pro táty a táty pěstouny

24.03.2015 09:53

Tisková zpráva - 19. března 2015

Liga otevřených mužů a Unie center pro rodinu a komunitu prosazují aktivní otcovství a Den otců v ČR.

Třetí červnová neděle již tradičně patří otcům. Ve světě se Den otců slaví již přes sto let a v našem kalendáři si v poslední dekádě i díky Tátafestu nachází své stálé místo. Akce pořádaná Ligou otevřených mužů a Unií center pro rodinu a komunitu letos věnovaná i pěstounské péči je určená především mužům – otcům a je zdarma přístupná pro širokou veřejnost. Letošní již 9. ročník Tátafestu se uskuteční v neděli 21. června 2015 v Praze i regionech (např. v Plzni, Ostravě, Olomouci, Lovosicích, Krásné Lípě, Ústí nad Orlicí a Chrudimi) a bude věnován m.j. i pěstounské péči a kampani „Hledáme rodiče“. 

 

V Praze se Tátafest slaví od 12 do 20 hod. v pražském parku Stromovka - v prostoru u restaurace Šlechtovka. V pestrém odpoledním programu najdeme koncerty kapel Anebo Afro, Lenku Dusilovou, workshop bubnování, taneční vystoupení ME-SA a další lákadla pro táty a jejich rodiny. Pro milovníky adrenalinových sportů bude k dispozici lezecká stěna. Další informace budou aktualizovány na webu www.tatafest.cz.

 

Akce se koná pod záštitou: 

Mgr. Michaely Marksové-Tominové, ministryně práce a sociálních věcí
Ing. Radka Lacka, radního hlavního města Prahy
Mgr. Jana Čižinského, starosty městské části Praha 7

 

Na Tátafestu bude v průběhu odpoledne vyhlašována unikátní značka „Tátové vítáni“ zaměstnavatelům podporujícím aktivní otcovství svých zaměstnanců a také ocenění „Táta roku“ pro tátu s příběhem, kterého nominují jeho blízcí, spolupracovníci, zaměstnavatelé, rodinná centra apod. a letošní ročník bude věnován i pěstounské péči a mužům, kteří se do pěstounství zapojují.

 

„Chceme upozornit na to, že otcové jsou důležití pro děti, rodiny i společnost, a to včetně otců náhradních nebo právě patronů, kteří provádějí děti z dětského domova při dospívání a pomáhají jim při jejich prvním kroku do dospělosti. A svůj svátek si zaslouží.“ (Martin Jára, ředitel LOMu)

 

Tátafesty se stejně jako v minulých letech budou konat na řadě dalších míst v České republice. Všechny informace a programy budou průběžně aktualizovány na webových stránkách www.tatafest.cz.

 

„Den otců je svátek, který se již i u nás dostal do obecného povědomí. Pochází z USA a s nápadem na jeho vznik přišla žena - Sonora Smart Dodd, jejíž otec – vdovec se staral o pět dětí. Poprvé se tento svátek slavil v roce 1910. Dnes se slaví nejen v USA, ale i v Evropě, vždy třetí neděli v červnu.“

 

kontakt pro novináře:

Karel Fišer, m: 603 290 520, e: karel.fiser@ilom.cz

 

weby:

www.tatafest.cz ; www.ilom.cz ; www.uniecenter.cz

 

Facebook:

https://www.facebook.com/TataFesT?fref=ts

 

ilustrační fotografie ke stažení:

https://drive.google.com/folderview?id=0B9vLcZj2SxAvN2ZBNldNQVF5Qlk&usp=sharing
http://www.uschovna.cz/zasilka/QIJU7DHIS68HI635-X28/

 

Program Tátafestu 2015 v Praze

Čas Program
12:00 Bubnování CAJON DRUM
13:00 Oficiální zahájení
13:45 Koncert Mr. Z
15:00 Vyhlašování Táta roku a Tátové vítáni
15:30 Bubnování Drumcircle
16:00 Vyhlášení tomboly (3 hlavní ceny)
16:15 DJ Kaya a otec
17:00 Koncert ANEBO AFRO
18:00 Tanec ME-SA: SuperNaturals
19:00 Koncert Lenka Dusilová
20:00 Oficiální ukončení a průvod ke kavárně Nudný otec
21:00 After party Nudný otec