Tátafest zve k oslavě Dne otců v celé zemi

04.04.2012 16:58

Tátafest je v České republice pořádán od roku 2007 pravidelně na mezinárodní Den otců. Letos svátek připadá na 17. června 2012. V tento den se také uskuteční v Praze, Ostravě a dalších místech happeningová odpoledne plná zábavy a her nejen pro táty a jejich děti. Letošní vizí organizátorů je akci rozšířit a podnítit vznik neformálních happeningů pro otce v celé ČR. Zájemci o uspořádání akce najdou všechny potřebné informace a také komunitu lidí, kteří dobrovolně a společně podporují smysluplnou věc na webových stránkách www.tatafest.cz.

Co je Den otců?
Den otců je svátek, který se již i u nás pomalu dostává do obecného povědomí. Pochází z USA a s nápadem na jeho vznik přišla žena - Sonora Smart Dodd, jejíž otec – vdovec se staral o pět dětí. Poprvé se tento svátek slavil v roce 1910. Dnes se tento svátek slaví nejen v USA, ale i v Evropě. V kalendářích je možno svátek najít vždy třetí neděli v červnu.

“Žijeme ve společnosti, která si začíná všímat otců. Média i neziskové organizace věnují pozornost mužům u porodu a jejich péči o malé i velké děti. Den otců je jednou z možností, jak téma aktivního otcovství ještě více zviditelnit“, dodává Martin Jára, ředitel LOM.

Tátafest je tu pro řádné, mimořádné i neřádné táty, pro jejich děti, ženy a přátele. Pražský happening se koná v neděli 17.června 2012 od 14 do 19 hodin v parku Parukářka. V Ostravě se akce uskuteční na Jiráskově náměstí od 14 do 18 hod.

 

Kontakty:
Martin Jára – Liga otevřených mužů:
tel: +420 603 467 289, Email: martin.jara@ilom.cz, www.ilom.cz

Miroslava Vlčková - Unie center pro rodinu a komunitu:
tel: 603 434 978, Email: mirka.vlckova@uniecenter.cz, www.uniecenter.cz